CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه کیفیت تصویر

  • DSLR: دوربین های DSLR از جدیدترین و مدرنترین APS-C یا سنسورهای فول فریم استفاده می کنند.
  • CSC: در سنسور ها تغییری نداده اند اما دارای فرمت های کوچکتر برای دوربین های کوچکتر هستند.

در این بخش هم چیز چندانی برای مقایسه وجود ندارد. هم اکنون بالاترین وضوح تصویر در دوربین DSLR کانن (EOS 5D) مشاهده می شود که دارای تراشه 50MP است اما دوربین Alpha A 7R II با تراشه 42.5MP در حال تعقیب دوربین Canon است.

با این وجود همه چیز مگاپیکسل نیست زیرا فاکتور اصلی در وضوح تصویر اندازه سنسور است. سنسور های فول فریم بزرگترین در نوع خود هستند و بهترین کیفیت را ارائه می کنند در حالی که دوربین هایی با سنسور APS-C به همین اندازه خوب و همچنین ارزانتر هستند (شما می توانید هر کدام از این سنسورها را در دوربین های DSLR و CSC داشته باشید.)

اما دوربین CSC دارای فرمت های کوچکتر نیز هست. سنسور میکرو چهار سوم که توسط پاناسونیک و Olympus استفاده می شود از سنسور APS-C کوچکتر است و لنز ها و دوربین نیز کوچکتر هستند، پس نیاز است که شما چیزی که برایتان مهم است را مشخص کنید (اندازه یا کیفیت نهایی تصویر). 

Nikon از سنسور 1 اینچی در دوربین های سری Nikon 1 خود استفاده کرده است اما اندازه آن کوچکتر از آن است که کارشناسان را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال از آن در دوربین هایی با لنزهای قابل تعویض می توان استفاده کرد چون برای نمونه استفاده از سنسور 1 اینچی در دوربین های ویژه CSC مانند
Lumix LX10/LX15 پاناسونیک بسیار محبوبیت پیدا کرده است.

به طور کلی یک دوربین DSLR هیچ مزیت حقیقی در رابطه با کیفیت تصویر ندارد، با توجه به اینکه سنسورهایی با سایزهای مشابه در دوربین های CSC نیز یافت می شوند.

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی