CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه نمایاب ها

  • DSLR: خیلی ها همچنان نمای "چشمی" را به خاطر شفافیت، ظاهر طبیعی و نمایش بدون تاخیر ترجیح می دهند.
  • CSC: برخی افراد تریج می دهند که ویرایش دیجیتال یک صحنه که دوربین می گیرد را ببینند.

تمام دوربین های DSLR، حتی ارزانترین مورد، دارای یک نمایاب چشمی هستند چون این نمایاب ها بخشی اساسی از طراحی DSLR هستند. با این وجود، تعداد اندکی از دوربین های سیستم فشرده دارای نمایاب هستند و شما می بایست برای تنظیم عکس از LCD پشتی استفاده کنید که همیشه کارایی ندارد مخصوصا در روشنایی.

دوربین های سیستم فشرده دارای نمایاب گران تر هستند و نمایاب آن ها به جای چشمی، الکترونیک است (این نمایاب ها تصویر را مستقیما از بازخوان سنسور نمایش می دهند و نه از سیستم آیینه/منشور پنج ضلعی چشمی).

نمایاب های الکترونیک به سرعت (Leaps and bounds) در حال پیشرفت هستند، به شکلی که جدیدترین آنها به ندرت نشانه هایی از پیکسل شدن (Pixilation) یا دانه دانه شدن (Granularity) را بروز می دهند. با این حال در پاره ای از موارد "تاخیر" جزئی اما قابل مشاهده ای در زمانی که دوربین به سرعت حرکت می کند، اتفاق می افتد.

مزیت نمایاب الکترونیک این است که می تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به نمایاب چشمی نمایش بدهد، مانند تصاویر زنده از بافت نگار (Histogram). همچنین نمایاب الکترونیک می تواند تصویر دیجیتالی که دوربین خواهد گرفت را شبیه سازی کند تا زمانی که در حال بازبینی تصویر خود هستید، غافلگیر نشوید.

با این حال شبیه سازی همیشه بی نقص نیست و بسیاری از عکاسان ترجیح می دهند که هنگام تنظیم تصویر، دنیا را با چشمان خود ببینند و نسخه دیجیتال را بلافاصله بعد از گرفتن، بر روی LCD مشاهده کنند.

این به اولویت های شخصی بر می گردد (خریداری یک دوربین بدون آیینه گران قیمت با بزرگسازی عظیم و نمایاب الکترونیک وضوح بالا، و در نهایت شما به سختی می توانید ایرادی در آن بیابید.)

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی