CSC در برابر DSLR - لنزها

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه لنزها

  • DSLR: کنون و نیکون دارای طیف گسترده ای از لنزها هستند در حالی که Sony و Pentax نیز از این نظر چندان عقب نیستند.
  • CSC: الم‍پوس، پاناسونیک و فوجی فیلم دارای تنوع زیادی هستند در حالی که سونی در حال تعقیب این بِرَندها است و سایر شرکت ها دست آورد چندانی ندارند.

اگر خواهان بیشترین انتخاب های ممکن برای لنز هستید، دوربین DSLR  کنون و Nikon با توجه به طیف گسترده لنزهایی که دارند، بهترین گزینه ها هستند. هردو این شرکت ها دارای طیف گسترده ای از لنزها هستند که گستره ی مناسبی از قیمت ها را پوشش می دهد و پشتیبانی مناسب از شرکت هایی مانند Sigma و Tamron را شامل می شود.

با این حال دوربین های بدون آیینه خریداران بیشتری را جذب کرده اند. برای اینکه پاناسونیک و Olympus از گیره لنز یکسانی استفاده می کنند و زمان زیادی است که تثبیت شده اند و همچنین لنزهای میکرو چهار سوم گسترده ترین طیف را دارند.

سیستم لنز فوجی فیلم با برخی لنزهای اصلی و لنزهای زوم سریع همیشه در حال رشد است. حتی لنز Kit 18-55mm نیز بسیار خوب است. سونی دارای برخی لنزهای خوب گران قیمت است که با اضافه کردن لنزهای بیشتر کارایی دارد، بویژه در فواصل کانونی بیشتر از 200 میلی متر.

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی