CSC در برابر DSLR - عمر باتری

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

 مقایسه عمر باتری

  • DSLR: عمر میانگین 600-800 تصویر است و در مدل های بهتر این میزان 1000 به ازای هر بار شارژ است.
  • CSC: معمولا با حدود 400-300 تصویر بسیار ضعیف تر است و باتری اضافه مورد نیاز است.

مقایسه عمر باتری ممکن است چندان جالب به نظر نرسد اما زمانی که مانند این مورد اختلاف بسیار زیاد است، این مقایسه از اهمیت برخوردار می شود. برای مثال دوربین DSLR نیکون D7200 با یک بار شارژ می تواند 1100 عکس بگیرد در حالی که مورد مشابه آن بر روی کاغذ یعنی دوربین CSC فوجی فیلم مدل X-T2 قبل از خالی شدن شارژ باتری، تنها توانایی گرفتن 340 عکس را دارد. این روند در میان دوربین های مختلف DSLR و CSC تکرار می شود.

دلیل این مسئله چندان مشخص نیست. برخی از اوقات باتری دوربین های DSLR بزرگتر هستند (و نه در تمام موارد). ممکن است فکر کنید که بالا و پایین بردن آیینه برای هر عکس انرژی بیشتری را صرف خواهد کرد و نمایشگر LCD نیز به همین اندازه انرژی مصرف خواهد کرد.

ظاهرا این حدس درست نیست (این مسئله یکی از مواردی است که دوربین DSLR معمولا دارای مزیت کاربردی فوق العاده ای در آن است.) بدون شک شما به یک یا چند باتری اضافی برای دوربین های بدون آیینه نیازمند هستید.

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی