CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه زوم خودکار

  • DSLR: همچنان به طور کلی در دنبال کردن اجسام سریع بهتر است اما در حالت نمایش زنده ضعیف است.
  • CSC: فکوس اتوماتیک (AF) تمام وقت زنده به معنای تصویربرداری سریعتر در زمان استفاده از نمایشگر LCD است.

دوربین های DSLR از واحدهای AF "تشخیص فاز" سریع و کارامدی استفاده می کنند که در زیر آیینه قرار گرفته است اما تنها زمانی قابل استفاده هستند که آیینه پایین باشد. اگر در حالت زنده، شما در حال تنظیم تصویر یا ویدیو بر روی نمایشگر LCD دوربین DSLR هستید، آیینه می بایست به سمت بالا قرار گیرد و در این صورت واحد های AF معمول دیگر در مسیر نور قرا نمی گیرند.

در عوض دوربین های DSLR دارای یک سیستم AF کنتراست کندتر هستند که از عکس گرفته شده توسط سنسور استفاده می کنند.

اگرچه جدیدترین مدل های دوربین DSLR شرکت Canon (مانند EOS Rebel T7i / EOS 800D / EOS 5D Mark IV) شامل زوم خودکار Dual pixel CMOS هستند که از پیکسل های تشخیص فاز موجود در نمایشگر استفاده می کنند. این طراحی برای سریع تر کردن زوم خودکار در حالت زنده و کم کردن فاصله با دوربین CSC انجام شده است.

دوربین CSC همیشه می بایست از زوم خودکار مبتنی بر حسگر استفاده کند .با وجود اینکه بیشتر این دوربین ها درای زوم خودکار مبتنی بر کنتراست هستند، از موارد مشابه AF کنتراست موجود در دوربین های DSLR سریع تر هستند و یکی از دلایل این مسئله این است که لنزها برای این سیستم طراحی شده اند.

دوربین های CSC حرفه ای، از سیستم زوم خودکار پیشرفته "دوگانه (هیبرید)" استفاده می کنند که ترکیبی از AF کنتراست و سنسورهای تشخیص فاز موجود در نمایشگر است. از جمله دوربین هایی مانند Fujifilm X-T2، Olympus OM-D EM1 Mark II نه تنها از نظر سرعت بلکه با دقتی که در قفل کردن بر روی اجسام متحرک و دنبال کردن آنها دارند، فوق العاده هستند (تنها زمینه ای که DSLR تا کنون در آن دارای مزیت ویژه بود.)

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی