CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

در ابتدای سری مقالات باید 2 تعریف و یک نکته را در مورد دوربین ها بدانیم. مخفف CSC و DSLR به صورت زیر بیان می شود.

دوربین سیستم فشرده CSC: Compact System Camera

دوربین دیجیتال تک لنزی بازتابی DSLR: Digital Single Lens Reflex Camera

نکته: دوربین های CSC همان دوربین های بدون آینه (Mirrorless) هستند.

با توجه به اینکه هردو دوربین دارای ویژگی های حرفه ای و لنزهای قابل تعویض هستند، کدام یک را انتخاب می کنید؟

CSC در برابر DSLR - مقدمه

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مانند دوربین های DSLR، دوربین های بدون آیینه Mirrorless (به نام دوربین CSC یا دوربین های سیستم فشرده نیز شناخته می شوند) امکان تعویض لنز را به شما می دهند اما همانطور که از نام این دوربین ها مشخص است فاقد سیستم پیچیده آیینه مشابه دوربین های DSLR هستند.

به این معنا که این دوربین ها اصولا کوچکتر، سبک تر و از نظر مکانیکی ساده تر هستند. استفاده دوربین های بدون آیینه Mirrorless مشابه دوربین های فشرده بزرگ است در حالی که دوربین DSLR مقداری با دوربین فشرده معمول متفاوت است.

با نبود آیینه، نمایاب چشمی وجود ندارد و مدل های مختلف این دوربین از نمایشگر پشتی یا نمایاب های الکترونیک استفاده می کنند.

با این وجود، مشتاقان عکاسی و حرفه ای ها کمی در شایستگی دوربین بدون آیینه شک کرده اند. با نداشتن آیینه، نمایاب چشمی وجود ندارد و مدل های مختلف این دوربین از نمایشگر پشتی یا نمایاب های الکترونیک استفاده می کنند در حالی که نگرانی هایی نیز نسبت به کیفیت عکس، ویژگی ها و قابلیت کار کردن با آن وجود دارد.

شاید مهمترین مسئله این است که در مقایسه با سیستم های تثبیت شده DSLR، گستره لنزهای این نوع سیستم های بدون آیینه چندان وسیع نباشد.

با تقویت دوربین های بدون آیینه جدید و گسترش طیفی از لنزها، آیا دوربین های بدون آیینه به حدی رسیده اند که رقیبی واقعی برای دوربین های DSLR باشند یا واقعیت این است که هم اکنون از آن بهتر هستند؟ برای کمک به شما در تصمیم گیری، اینجا به تفاوت های کلیدی و معنای آنها در عکس برداری روزمره اشاره شده است.

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی