CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه تصویربرداری پشت سر هم

  • DSLR: بهترین دوربین های DSLR دیگر نمی توانند با بهترین های CSC رقابت کنند.
  • CSC: طراحی بدون آیینه امکان افزودن تصویربرداری با سرعت بالا را فراهم کرده است.

برای عکاسی از اتفاقات در حال وقوع، شما به حالت عکاسی پشت سر هم سریع نیاز دارید و دوربین های CSC در این زمینه پیشتاز هستند. یکی از دلایل این پیشتازی سیستم بدون آیینه است که به معنای قطعات متحرک کمتر می باشد و دلیل دیگر، رفتن بسیاری از مدل ها به سمت ویدیو با کیفیت 4k است (این کار به قدرت پردازش قوی نیازمند است که به تصویربرداری پشت سر هم نیز کمک می کند.)

برای بهتر متوجه شدن این موضوع باید به دوربین حرفه ای DSLR کنن مدل EOS-1D X Mark II اشاره کنیم که می تواند 14 فریم بر ثانیه تصویر برداری کند در حالی که دوربین بدون آیینه المپوس (OM-D E-M1 Mark II) توانایی تصویر برداری با سرعت فوق العاده 60fps را دارد.

اگرچه این تمام داستان نیست. در حالی که Canon با این سرعت به همراه زوم پشت سر هم دنبال کننده جسم متحرک تصویربرداری می کند، Olympus برای دست یابی به این حالت از درپوش الکترونیک استفاده می کند در حالی که زوم نیز ثابت است. این مسئله باعث فعال شدن دیافراگم مکانیکی در Olympus می شود و در این حالت تصویربرداری 10fps با دنبال کردن زوم کامل امکان پذیر است.

در عین حال دوربین پاناسونیک در استفاده از ویدیو 4k برای ضبط تصاویر 8 مگاپیکسل با سرعت 30 فریم بر ثانیه پیشتاز است.

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی