CSC در برابر DSLR - اندازه و وزن

چند سال پیش پاسخ به این پرسش آسان بود (می بایست یک دوربین DSLR می خریدید). اما در سال 2009 شرکت Olympus اولین سری دوربین بدون آیینه خود به نام Pen E-P1 را وارد بازار کرد و از آن موقع همه چیز تغییر کرد.

مقایسه اندازه و وزن

  • DSLR: می تواند بزرگ و حجیم باشد، گرچه این مسئله ممکن است برای لنزهای بزرگ (و دست های بزرگ) کمک کننده باشد. 
  • CSC: درست است که کوچک تر و سبک تر هستند اما لنزها در مواردی ممکن است به بزرگی لنزهای دوربین DSLR باشند.

اندازه کوچک یکی از نکات مهم در فروش دوربین های بدون آیینه است اما این مسئله همیشه درست نیست برای اینکه نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود، مجموعه اندازه بدنه دوربین و لنزها است.

یکی از مشکلات دوربین های بدون آیینه این است که در سنسورهای فول فریم و APS-C (سامانه پیشرفته تصویر نوع c) شاهده می شود، برای اینکه شما بدنه ای باریک اما با لنزی بزرگ و سنگین در جلو را خواهید داشت. برخی مدل ها با Kit-lens جمع شدنی یا Power-zoom ارائه می شوند که در موارد تغییر لنز به لنزی جدید چندان کمک کننده نخواهد بود.

در این مورد دوربین های پاناسونیک و دوربین های المپوس (Olympus)  داری یک مزیت هستند. فرمت سنسور میکرو چهار سوم کوچکتر است (که خیلی از عکاسان دوست ندارند) اما این به معنای این است که لنزها کوچک تر و سبک تر هستند (که خیلی ها دوست دارند) و نتیجه به طور کلی سیستمی فشرده تر می شود.

جالب است که برخی از دوربین های گران قیمت بدون آیینه با افزودن ویژگی های جدید بزرگتر می شوند و سازنده ها به بازخورد عکاسان که خواهان دسته های بزرگتر هستند پاسخ داده اند در حالی که دوربین  های DSLR آماتور در حال کوچکتر شدن هستند تا با دوربین های CSC که قیمت مشابهی دارند، رقابت کنند.

CSC در برابر DSLR - ده تفاوت اصلی

CSC در برابر DSLR - لنزها

CSC در برابر DSLR - نمایاب ها

CSC در برابر DSLR - زوم خودکار

CSC در برابر DSLR - تصویربرداری پشت سر هم

CSC در برابر DSLR - ویدئو

CSC در برابر DSLR - ویژگی ها

CSC در برابر DSLR - کیفیت تصویر

CSC در برابر DSLR - عمر باتری

CSC در برابر DSLR - قیمت

CSC در برابر DSLR - رای نهایی

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین کامپکت سیستمدوربین dslrدوربین cscدوربین mirrorlessدوربین بدون آینهخرید دوربین عکاسیخرید دوربین فیلمبرداریمقایسه dslr و csc

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی