7 نکته عکس های آتش بازی جذاب

شما می توانید در روز 22 بهمن با دوربین عکاسی خود و یا برای شب سال نو یا دیگر جشن ها به بیرون بروید، و خود را آماده کنید تا با عکس هایی عالی به خانه بیایید.

ثبت (ضبط) تابش خیره کننده قرمز موشک (فشفشه)، نیازی به دانش موشک شناسی ندارد. عکاسی از آتش بازی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، و این یکی از چیزهای ساده برای عکاسی است. شما می توانید در روز 22 بهمن با دوربین عکاسی خود و یا برای شب سال نو یا دیگر جشن ها به بیرون بروید، و خود را آماده کنید تا با عکس هایی عالی به خانه بیایید. اگر شما این نکات مفید را در نظر داشته باشید، مطمئنا موفق خواهید شد...

1. محل مناسب را انتخاب کنید

اگر شما می خواهید که عکس های آتش بازیتان واقعا بترکاند، انتخاب محل مناسب ضروری است. خط افق شهر، یک ویژگی طبیعی در چشم انداز و یا خرابه نورپردازی شده، همگی می توانند به ایجاد یک حس تنظیم و مقیاس، در حالیکه یک دستگاه قاب مفید فراهم می شود، کمک کند.

اگر شوتینگ (عکس برداری) در یک محیط شهری یا نورپردازی شده انجام شود، آلودگی نوری، همه چیز را گرم می کند و درخشش زرد را نشان می دهد. برای خلاص شدن از این مشکل، تعادل رنگ سفید را به tungsten (که گاهی اوقات incandescent نامیده می شود) در دوربین عکاسی تنظیم کنید، بنابراین می توانید مطمئن باشید که هر رنگ گرم در تصویر شما از خود آتش بازی است و نه نور محیط. با این حال، اگر با فایل های خام (فرمت raw) عکس برداری می کنید، همیشه می توانید تعادل رنگی را در Adobe Camera Raw رفع کنید.

2. کیت (بسته) ضروری

سه پایه دوربین یک ضرورت است یا باید که دوربین عکاسی خود را در برابر چیزی ثابت نگه دارید (مهار کنید)، اما یک جعبه مفید دیگر برای کمک به گرفتن عکس نیز وجود دارد.

یک ریموت کنترل برای عکسبرداری از آتش بازی ضروری است، زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون قرار گرفتن در معرض دوربین عکاسی، هرگونه قرار گرفتن در معرض نور را ببندید و تا زمانی که نیاز دارید، شاتر را باز نگه دارید.

اگر می خواهید مجموعه ای از انفجارها را داشته باشید، شاتر را در سراسر مجموعه باز نگه دارید و یک قطعه کارت سیاه در مقابل لنز خود بین هر انفجار قرار دهید تا از پس زمینه در برابر سوختن انفجار جلوگیری شود.

حتی اگر تنظیمات دوربین عکاسی شما روی LCD عقب نمایش داده شود، می تواند یک چالش باشد که دکمه ها و شماره ها را در تاریکی پیدا کنید، به طوری که برای کار شبانه، نیاز به کلاه با چراغ LED مانند Petzl's Tikka خواهید داشت.

در نهایت، تا زمانی که شما زود به مراسم آتش بازی نرسید، دشوار می شود از ازدحام جمعیت جلوگیری کرد. برای این که سه پایه شما به اندازه کافی بالا رود، یک راه این است که همراه خود یک پایه یا نردبان برای دستیابی به ارتفاع بیشتر داشته باشید.

3. آتش بازی های خود را بشناسید

بهترین آتش بازی ها، آنهایی هستند که یک انفجار ستاره ای واضحی تولید می کنند، بنابراین چشم (و گوش) خود را برای موشک هایی که به بالا می روند آماده نگه دارید، و نوردهی (exposure) خود را در بالای مسیر حرکت موشک (فشفشه ها) ها شروع کنید. سعی نکنید آتش بازی های بیشماری را در همان شات قرار دهید، زیرا نتیجه می تواند باعث در هم ریختگی زیاد شود.

4. از حالت manual (دستی) استفاده نمایید.

عکس از آتش بازی کمی بخت آزمایی نیز هست، اما یک راه برای بهبود شانس شما این است که تنظیمات خود را سازگار و مناسب نگه دارید.

یک روش صحیح و خطا شده انتخاب حالت دستی است و پس از آن انتخاب یک ISO 200 (برای عکس های نسبتا بدون دانه) و یک دیافراگم در حدود f/11 (هنگامی که به وضوح بیشتری نیاز است، نقطه مناسب اکثر لنزها بین f/8 و f/13 است). پس از آن تنها چیزی که باید در مورد آن فکر کنید، سرعت شاتر است. ارزش آن را دارد که با سرعت های مختلف آزمایش کنید، اما هر چیزی که بین 1 تا 4 ثانیه رخ می دهد باید از این ترفند استفاده شود؛ این اطمینان حاصل خواهد کرد که آسمان به خوبی و تاریک باقی خواهد ماند و آتش بازی ها بیش از حد در معرض قرار نمی گیرند.

5. تنظیم دستی فوکس

یکی از نکات کلیدی برای عکس های آتش بازی موفق، فوکس نگه داشتن روی آتش بازی است. برای اطمینان از این که لنز شما عقب و جلوی نقطه فوکس را هنگامی که شما در حال گرفتن عکس خود هستید نگیرد، پیش فوکس بر چیزی روشن و یا بر روی زمین در همان فاصله ای که آتش بازی خواهد شد، است و سپس لنز دوربین عکاسی خود را به فوکس دستی برای قفل کردن آن در همان محل سوییچ کنید.

6. انتخاب لنز

یکی از بزرگترین چالش ها در هنگام عکاسی از آتش بازی، گرفتن همه آنها در یک فریم (قاب) است، زیرا تا زمانی که صحنه ی نمایش در حال انجام است، اغلب تعیین اینکه آتش بازی تا کجا بالا خواهد رفت و چه زمانی پرتاب می شود غیرممکن است.

پاسخ این است که از یک لنز دوربین عکاسی با زوم زاویه دید وسیع در فاصله کانونی عریض استفاده کنید و سپس در صورت لزوم آن را، در طول صفحه نمایش یا زمانی که برای پردازش عکس های خود می روید، برش دهید. (کراپ کنید)

7. از ویژگی های پس پردازش استفاده کنید

عکس های پس پردازش از آتش بازی های یکی از جنبه های ساده ایجاد یک ترکیب جالب و پر جنب و جوش است.

شما ممکن است فقط نیاز به تیره تر کردن آسمان با افزایش کنتراست ، و یا اینکه برای اشباع رنگ تصویر نیاز به افزایش saturation داشته باشید.

آیا می خواهید تصویر نهایی بزرگ را بدون دود و به هم ریختگی ایجاد کنید؟ چند عکس را به در یک عکس ترکیب کنید. چند عکس چشمگیر را انتخاب کنید، هر گونه نقص را بردارید، آنها را برش دهید، و آنها را در لایه های مختلف ترکیب کنید تا بتوانید آنها را در اطراف حرکت دهید.

شما می توانید یکی را بیش از دیگری قرار دهید و آن را به نظر می رسد به نظر می رسد که آنها به طور همزمان با استفاده از حالت ترکیبی گرفته شده است. در اصل، شما یک لایه را به دیگری متصل می کنید تا انفجارها ادغام شوند. شما می توانید برخی از آنها را افزایش یا کاهش دهید تا جذابیت بیشتری ایجاد کنید.

آیا عکس خوبی از یک ماه کامل دارید؟ آن را به ترکیب اضافه کنید. اگر در سال نو آتش بازی می کنید، سعی کنید پس زمینه سیاه را با پرچم ایران جایگزین کنید.

نوشته شده توسط وب سایت لنزینا

دوربین عکاسیدوربین فیلمبرداریدوربین جیبیدوربین عکاسی DSLRدوربین عکاسی با لنز ثابتدوربین عکاسی حرفه ایدوربین فیلمبرداری حرفه ای

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی