دوربین بدون آینه کنون و فوجی

کنون Canon نسخه ارزان‌تر دوربین فول‌فریم بدون آینه خود را معرفی کرد. این دوربین را می‌توان ارزان‌ترین دوربین فول فریم جهان دانست. بدنه این دوربین ۱۳۰۰ دلار قیمت دارد. این دوربین با کد آرپی نام‌گذاری شده است.

دوربین های بدون آینه کنون و فوجی

دوربین جدید کنون

نون Canon نسخه ارزان‌تر دوربین فول‌فریم بدون آینه خود را معرفی کرد. این دوربین را می‌توان ارزان‌ترین دوربین فول فریم جهان دانست. بدنه این دوربین ۱۳۰۰ دلار قیمت دارد. این دوربین با کد آرپی نام‌گذاری شده است. این محصول از یک حسگر ۲۶ مگاپیکسلی استفاده می‌کند و می‌تواند با نرخ ۵ فریم در ثانیه عکاسی کند. این دوربین ۴۸۵ گرم وزن دارد و حتی از بسیاری از دوربین‌های آماتوری کنون هم سبک‌تر است.

در این دوربین از سیستم فوکوس خودکار دوگانه فازی استفاده شده است. این سیستم توانایی تشخیص سریع سوژه و تعقیب آن را دارد. در بخش فیلم‌برداری، کیفیت 4K با نرخ ۲۵ فریم در ثانیه و بیت ریت ۱۲۰ مگابیت در ثانیه در نظر گرفته شده است.

این شرکت چند ماه پیش دوربین‌های سری آر خود را که دوربین‌های بدون آینه این شرکت هستند در رده ۳۵ میلی متری معرفی کرده بود.دوربین «آر پی» دومین دوربین از این خانواده جدید است.

آنچه دوربین کنون سری آر را متمایز می‌کند مانت جدید آر اف است. قطر دهانه‌ این مانت برابر با ۵۴ میلی‌متر است که دارای ۱۲ اتصال الکتریکی با لنز است. این تعداد بالا اتصال با لنز سبب می‌شود ارتباط لنز و دوربین بهتر برقرار شود و دوربین عملکرد سریع‌تر و دقیق‌تری داشته باشد. شرکت کنون گفته این رابط «سریع‌ترین» نمونه‌ موجود در دنیای عکاسی است.

دوربین جدید فوجی

شرکت فوجی هم دوربین جدید بدون آینه خود را با سنسور APS-C با نام X-T30 معرفی کرده است. این دوربین مجهز به سنسور ۲۶ مگاپیکسلی است. این محصول به دلیل پردازنده سریع می‌تواند با سرعت هشت فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی و ۲۰ فریم در ثانیه با شاتر الکترونیکی عکاسی کند. در بخش فیلمبرداری این دوربین می‌تواند در اندازه 4K با ۳۰ فریم در ثانیه کار کند.

این دوربین ۳۸۰ گرم وزن دارد و با حدود ۹۰۰ دلار قیمت بدنه فروخته می‌شود.

دوربین بدون آینهدوربین عکاسی کنوندوربین عکاسی فوجیدوربین عکاسی بدون آینهدوربین عکاسی حرفه ای

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی