دوربین بدون آینه نیکون

شرکت نیکون درصدد عرضه‌ی یک دوربین بدون آینه فول فریم به بازار است ! بسیاری از تولیدکنندگان مطرح محصولات عکاسی دوربین‌های بدون آینه بسیار قدرتمندی را روانه بازار کرده‌اند اما کمپانی نیکون در این حوزه فعالیت چندان روشن و درخشانی تا کنون نداشته است.

دوربین بدون آینه نیکون

شرکت نیکون درصدد عرضه‌ی یک دوربین بدون آینه فول فریم به بازار است !

بسیاری از تولیدکنندگان مطرح محصولات عکاسی دوربین‌های بدون آینه بسیار قدرتمندی را روانه بازار کرده‌اند اما کمپانی نیکون در این حوزه فعالیت چندان روشن و درخشانی تا کنون نداشته است.

تلاش شرکت نیکون در زمینه دوربین‌های بدون آینه منتهی به تولید محصولاتی نظیر سری 1 این کمپانی است که در حقیقت دوربین‌های عکاسی Point & Shoot هستند.

تتسورو گوتو، مدیر تیم تحقیق و توسعه‌ی نیکون، در گفتگو با Xitek اطلاعات جدیدی در ارتباط با دوربین عکاسی بدون آینه این شرکت ارائه کرده است. 

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده ، دوربین بدون آینه بعدی نیکون باید از یک سنسور فول فریم بهره ببرد و با توجه به این نکته، پیش از این نیز اخباری در رابطه با توسعه‌ی یک دوربین بدون آینه قدرتمند توسط نیکون منتشر شده بود.

به نظر می‌رسدبزودی شاهد رونمایی از یک دوربین عکاسی بدون آینه با سنسور بزرگ توسط نیکون خواهیم بود.

وی مدعی شده است کمپانی‌هایی که در زمینه‌ی تولید دوربین‌های بدون آینه فعالیت می‌کنند، نمی‌توانند نیاز عکاسان حرفه‌ای به دوربین‌های بدون آینه را تأمین کنند. وی با نام بردن از کمپانی‌هایی نظیر فوجی‌فیلم، الیمپوس و سونی، این کمپانی‌ها را فاقد محصولاتی برای تغذیه عکاسان حرفه‌ای می‌داند.

البته نمی‌توان سخنان گوتو را با وجود دوربین‌هایی نظیر a9 سونی آن‌چنان که باید، تأیید کرد و باید اذعان کنیم که دوربین‌های بدون آینه مانند دوربین‌های DSLR در کاربردهای حرفه‌ای زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

گوتو جزئیاتی از مشخصات فنی دوربین عکاسی بدون آینه نیکون ارائه نکرده است. این کمپانی اخیرا دو پتنت برای لنز‌های فول فریم به ثبت رسانده که شامل یک لنز ۳۶ میلیمتری f/1.2 و یک لنز ۵۲ میلیمتر با دیافراگم f/0.9 است.

دوربین نیکوندوربین عکاسی نیکوندوربین عکاسیاخبار دوربین عکاسی

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی