بهترین دوربین Point and Shoot یا P&S

دوربین های P&S در چند سال گذشته به آن اندازه ای که باید محبوب باشند، نیستند. بخش پایین تر بازار به دوربین های گوشی های هوشمند تبدیل شده است، در حالی که دوربین های DSLR در بالای انتهای بازار قرار دارند. این بدان معنا نیست که شما باید بهترین دوربین های P&S را نادیده بگیرید.

بهترین دوربین های Point & Shoot (نشانه برو و عکس بگیر) برای گرفتن تصاویر

*برای آسان شدن خواندن متن این مقاله و مقالات بعدی به جای عبارت Point and Shoot از P&S در متن مقالات استفاده کرده ایم.

انتخاب شخصی لنزینا

هنگامی که عکسبرداری با کیفیت بالا انجام می شود، دوربین های عکاسی دیجیتال P&S هنوز هم بهتر از گوشی های هوشمند معمولی شخصی هستند. دوربین Sony RX100 IV یکی از بهترین هاست که شما می توانید با کیفیت تصویر فوق العاده ای و توانایی عکسبرداری با سرعت بالا خریداری کنید.

دوربین های P&S در چند سال گذشته به آن اندازه ای که باید محبوب باشند، نیستند. بخش پایین تر بازار به دوربین های گوشی های هوشمند تبدیل شده است، در حالی که دوربین های DSLR در بالای انتهای بازار قرار دارند. این بدان معنا نیست که شما باید بهترین دوربین های P&S را نادیده بگیرید. این دوربین ها هنوز هم دارای مزایایی هستند که دوربین های DSLR و گوشی های هوشمند نمی توانند مطابقت داشته باشند، و این امر برای عکاسان مناسب است.

مزایای استفاده از دوربین های P&S

همانطور که وب سایت مدرسه عکاسی دیجیتال توضیح می دهد، دوربین های عکاسی P&S در برخی از مناطق که در آنها از هر دو دوربین DSLR و دوربین های گوشی های هوشمند استفاده می شود، بهتر عمل می کند.

لنز زوم اپتیکال

اندازه گیری زوم اپتیکال نشان دهنده توانایی لنز نقطه ای دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری برای بزرگنمایی صحنه است. زوم اپتیکال به زوم دیجیتال ترجیح دارد، که در دوربین های گوشی های هوشمند یافت نمی‌شود، زیرا مکانیزم زوم اپتیکال کیفیت تصویر را برای رسیدن به بزرگنمایی مانند زوم دیجیتال کاهش نمی دهد.

بدنه کوچک دوربین

دوربین های P&S تقریبا همیشه وزن کمتری نسبت به دوربین های عکاسی DSLR دارند، در حالی که دوربین های کوچکتری از نظر حجم نیز ارائه می دهند. بنابراین اگر شما به دنبال سوژه ای با دوربین خود بروید و یا اگر می خواهید آن را در جیب بگیرید، دوربین P&S یک انتخاب عالی است.

هزینه های کلی

یک دوربین عکاسی و فیلمبرداری P&S دارای لنز ساخته شده در بدنه دوربین است، به این معنی که در طول مدت طولانی هزینه کمتری نسبت به دوربین های DSLR، که در آن شما مجبور به خرید لنزهای اضافی خواهید داشت، دارد. لنز دوربین DSLR می تواند از دوربین جدا شود و اضافه کردن یک لنز جدید قابلیت های مختلفی را برای DSLR فراهم می کند. از آنجا که لنز دوربین P&S بر روی آن تعبیه شده است، شما اغلب این نوع دوربین را به نام یک دوربین با لنز ثابت می شنوید.

ویژگی های مقاوم و ضد آب

بعضی از دوربین های عکاسی و دوربین های فیلمبرداری P&S قادر به استفاده در زیر آب می باشند زیرا آنها یک دوربین مهر و موم شده دارند که آب به داخل آن نفوذ نمی کند. سعی نکنید بسیاری از دوربین های گوشی های هوشمند یا DSLR ها را در آب (حداقل بدون یک مورد محافظ) امتحان کنید، مثل این است که شما قصد دارید تا یک وزن قابل توجه پول را به هدر بدهید. بعضی از دوربین های P&S نیز ضد ضربه هستند، به این معنی که آنها می توانند از ارتفاع چندین متر به زمین خورده ولی بدون شکستن، سالم بمانند.

جنبه های منفی دوربین های P&S

دوربین های عکاسی P&S مطمئناً برای تمام موقعیت های عکاسی که ممکن است با آن مواجه شوند مناسب نیستند. بهترین دوربین های DSLR در بسیاری از نقاط بسیار قوی هستند و دوربین های گوشی های هوشمند بسیار راحت هستند، زیرا برای دوربین های ارزان قیمت، نقاط ضعف در موارد زیر رقابت می کنند.

کیفیت تصویر

ما در شرکت خود یک سری از عکس هایی که از دوربین عکاسی DSLR، دوربین P&S و دوربین گوشی هوشمند ساخته شده است را مقایسه کردیم. دوربین های DSLR، به لطف حسگر تصویر بزرگتر از لحاظ اندازه فیزیکی، می تواند نسبت به دو دوربین دیگر با توجه به کیفیت تصویر تقریباً در هر موقیعیت زمانی، بخصوص در شرایط نوری کم، بهتر عمل کنند. حسگر تصویر، تراشه درون دوربین است که نور را از صحنه برای ایجاد عکس اندازه گیری می کند.

ویژگی های کنترل دستی محدود

اگر چه دوربین های فیلمبرداری و عکاسی P&S ویژگی های کنترل دستی بیشتری را نسبت به چند سال پیش ارائه می دهند، اما عکاسان با تجربه، هنوز دوربین های DSLR را به دلیل کنترل کامل دستی آنها ترجیح می دهند. دوربین های P&S که برای استفاده آسان طراحی شده اند، معمولا به کنترل دستی بر روی تنظیمات محدود، بسنده می کنند.

راحتی

از آنجا که مردم گوشی های هوشمند خود را در همه جا با خود حمل می کنند، دوربین گوشی های هوشمند در چند سال گذشته به سرعت رو به بهبود بوده است. این بسیار راحت است که از دوربین گوشی های هوشمند استفاده کنید. مردم، تقریباً بدون اینکه نیاز به هیچ گونه زحمتی که دوربین جداگانه ای را با خود حمل کنند و یا در جیب قرار بدهند از دوربین گوشی های هوشمند استفاده می کنند.

اگرچه سونی RX100 IV دوربین عکاسی انتخابی ما بوده است، به دلایل مختلفی که در مقاله های آتی به آن می پردازیم ولی باید دوربین های کنون PowerShot G3 X، کنون PowerShot G9 X Mark II، نیکون Coolpix A300 و همچنین گوپرو Hero5 Black را نیز در مورد تحسین قرار داد.

لینک کلیه مقالات دوربین های عکاسی P&S در لیست زیر قرار می گیرد.

بهترین دوربین P&S به طور کلی

بهترین دوربین P&S با زوم زیاد

بهترین دوربین P&S جیبی

بهترین دوربین P&S ارزان قیمت

بهترین دوربین P&S ضد ضربه

نوشته شده توسط وبسایت لنزینا

دوربین عکاسیدوربین فیلمبرداریدوربین جیبیدوربین عکاسی DSLRدوربین عکاسی با لنز ثابت

لنزینا :: مرجع تخصصی دوربین فیلمبرداری و عکاسی